ועדת איכות הסביבה - פעילי המאבק לאוויר נקי במשולש

ועדת איכות הסביבה | עדכון אחרון:  21/07/2019 23:58
מושב שער אפרים בפעילות סביבתית: מושב שער אפרים הינו מושב ירוק עם וועדה ירוקה המונה 8 פעילי גרעין ומתנדבים נוספים. פעילות וועד המושב עוסקת בין היתר בתחום של פיתוח מרכזי מחזור ושיקום נחל תאנים השוכן בסמוך למושב. המושב פעיל בתחום איכות הסביבה המוניציפאלי של המועצה האזורית לב השרון.
 
הוועדה הנוכחית הוקמה ב-4 במאי 2012 והיא שמה לה למטרה שיתוף פעולה ערבי-יהודי לטיפול במפגעים האזוריים. 
 
סיבת ההקמה: שנים רבות שתושבי שער אפרים והסביבה (המשולש) סובלים משרפות של בתי עסק, מזבלות לא חוקיות ומטרדים נוספים שמקורם בעיקר בטייבה וקלנסווה. ראשי הרשות קלנסווה וטייבה מתקשים, עד כדי לא מסוגלים, למלא אחר מחוייבותם ע"פ חוק בפינוי האשפה בעירם. אחד התוצרים הקשים לחוסר משילות זו הינה ריבוי המפגעים הסביבתיים ברשויות אלו, המשליכים מיידית על איכות החיים בסביבה הקרובה. 
 
בתאריך הקמת הועדה, כאמור, נפגשו תושבי שער אפרים ותושבי האזור, ערבים ויהודים, והתאחדו כדי לפעול נגד תופעת המזבלות ולמען איכות סביבה ואיכות חיים.
תושבי קלנסווה, טייבה ושער אפרים פועלים לשיתוף פעולה בין-קהילתי במשולש למאבק לאוויר נקי. עד כה פעילותינו עסקה בעיקר ביצירת תשתית קהילתית עם מודעות סביבתית, התכתבויות ומפגשים עם מנהל המחוז של המשרד להגנת הסביבה, פגישה עם השר להגנת הסביבה, דיווח למוקדים, ובעיקר סיורים משותפים עם המשטרה הכחולה והירוקה לטיפול במפגעים ואכיפת החוק.
 
וועדת איכות סביבה שער אפרים פועלת למען איכות חיי התושבים. לאחר שנתיים וחצי של פעילות אינטנסיבית ובעזרת תושבים מתנדבים, הורדנו משמעותית את כמות המפגעים באזורנו. אנו מאמינים כי נוכחות בשטח, הפעלת רשויות, עירוב תושבים, ונחישות לפעול נגד מפגעים - ישמרו על אוויר נקי באזורנו.
 

 

מזכירות ועד מקומי:  
טלפון: 09-8781229
פקס: 09-8788893
vaad@shaar-efraim.co.il
 

 
מזכירות "מי שער אפרים":
טלפון:09-8780479
פקס: 09-8800027
water@shaar-efraim.co.il
 

 
רבש"ץ המושב: 053-7298198

 

 

 

ת.ד. 411 שער אפרים, מיקוד 42835, טל: , פקס: , דוא"ל: vaad@shaar-efraim.co.il
תשלומים | מנהל אתר | צרו קשר